Informační stránky

Dětský den 16.6.2018

Jako každý rok i v letošní pořádal Klub vodního lyžování Slavoj Kostelec dětský den pro veřejnost.

Pro děti byly připraveny různé soutěže – nošení míčku na lžíci, chůze na chůdách, střelba ze vzduchovky,

malování obrázků, překážkový běh, hod míčku na cíl a spoustu jiných soutěží.

Největší zájem byl o stanoviště hasičů. Nejenom, že si děti mohli prohlédnou celé vybavení hasičského vozu, ale zde si mohli sami vyzkoušet, jak těžká je hasičská výstroj, kterou si vždy oblékli. V této výstroji rozhodit smotanou hadici a vyzkoušet si zásah cíle proudem vody – ne každému se to povedlo :)

Další velkou atrakcí byla jízda na banánu, kterou si děti velmi oblíbili a rychlou jízdu za člunem si užívali.

Odměnou pro každé soutěžící dítě byl párek v rohlíku a točená limonáda. Po celé odpoledne bylo pro všechny zajištěno občerstvení. K dobré náladě hrála muzika a o rozruch se postarali hasiči vždy, když spustili pro ukázku sirénu.

Dětského dne se letos zúčastnilo 75 soutěžících dětí v doprovodu svých rodičů i prarodičů.

Dětský den na Slavoji láká nejenom děti z Kostelce, ale i z širokého okolí – Jihlavy, Dolní Cerekve, Batelova i Třeště. Odvážné děti vyzkouší i lyžování na lyžích. Méně odvážné se svezli lodí.

Z letošního dětského dne jsme získali zatím jednu lyžařku, která již pravidelně dochází na tréninky. Jejím cílem pro tento rok je účast na závodech Neratovický medvěd.

I přes počáteční nepřízeň počasí se dětský den opět vydařil a děti odcházely domů s dobrou náladou, malou odměnou ve formě dárkových předmětů, pamlsků, balónku a s úsměvem na tváři.

 

Dětský den 16.6.2018 galerie

Přihlášení